Kanársky olivín

Olivín je krásny polodrahokam zelenej až zelenožltej farby. Za posvätný kameň bol považovaný už v starom Egypte, kde ho uctievali ako kameň slnka a tepla. Vedeli ste, že šperky z neho majú údajne schopnosť odpudzovať zlú energiu od jeho nositeľa a chrániť jeho domácnosť?

Continue reading

Kanárske syry

Syry sa na Tenerife a Kanárskych ostrovoch tešia veľkej obľube, na obyvateľa sa tu spotrebuje až 15 kg syra ročne. Syr nesmie chýbať pri žiadnej oslave a Kanárčania v Španielskom rebríčku spotreby syra jednoznačne vedú. Zaujíma vás, prečo im tak chutia?

Continue reading

El Médano- raj windsurferov

Neďaleko južného letiska pod Červenou horou (Montaňa Rocha) sa nachádza mestečko El Médano. Je známe  svojou vychýrenou plážou vhodnou na wind a kite surfing. Vďaka tunajšej mikroklíme tu takmer počas celého roka pofukuje svižný vetrík ideálny na plachtenie. Pravidelne sa tu konajú preteky svetového pohára windsurfingu a po celý rok sem lietajú športovci z celej Európy na športovú dovolenku. 

Continue reading

Kanárske Gofio

Gofio Canario je tradičná potrava pôvodných obyvateľov-Guančov. Je to múka z opražených zŕn pšenice a kukurice s prídavkom iných obilnín alebo strukovín, ako jačmeň, raž, ovos, cícer, bôb alebo fazuľa. Má vysokú nutričnú hodnotu a obsah minerálov. 

Continue reading

Kanárska pomazánka Almogrote

Almogrote je vynikajúca syrová pomazánka z tvrdého dobre vyzretého kozieho syra, korenia, cesnaku a oleja. Pochádza z ostrova La Gomera, je známa aj pod menom Gomerská pomazánka. Konzumuje sa ako predjedlo,natretá na malé chlebíky alebo sucháre, ozdobená olivou či kúskom syra. Neskúsite si ho pripraviť?

Continue reading

Paraglidingové terény Tenerife

Ostrov Tenerife poskytuje podmienky na kvalitné termické polietanie najmä od októbra do apríla, keď je u nás zima, blato, tma a mizerná termika. Pohlaďte si paraglidingovú dušu únikom na najväčší z Kanárskych ostrovov. Dostatok letových terénov, príjemné počasie, možnosť kúpania v mori a rozvinutá turistická infraštruktúra Vám poskytne množstvo príjemných zážitkov. Pozrite si popis najlepších letových terénov, ich Google súradnice a predpoveď vetra.

Continue reading

Pyramídy na Tenerife

V mestečku Guimar na južnej časti Tenerife na nachádzajú záhadné pyramídy. Nikto presne nevie kto ich postavil, a miestni obyvatelia si z nich odnášali kamene na stavbu svojich domov, až kým ich neobjavil známy Nórsky archeológ a moreplavec Thor Hayerdahl. Thor odkúpil pozemok aj s pyramídami a zachránil ich pred rozobratím.

Continue reading

Kanárske banány

Na potulkách po Tenerife môžme na vlastne oči vidieť banánové plantáže. Kanárske banány sú trošku menšie a aromatickejšie, než banány ktoré poznáme zo supermarketov, a majú výraznejšiu chuť. A keď sa nám podarí ochutnať banán dozretý priamo na strome- mňam mňam. 

Continue reading

Pirátska dedinka Masca

Pri výletoch za prírodnými krásami Tenerife určite musíme navštíviť  Mascu - dedinku ukrytú v strmých bralách. Usadlosť ležiaca v hlbokej rokline je sprístupnená kľukatou cestou plnou serpentín. Nájdeme  tu etnografické múzeum, reštauráciu, kaviareň a fantastické výhľady.

Continue reading