El Médano- raj windsurferov

Neďaleko južného letiska pod Červenou horou (Montaňa Rocha) sa nachádza mestečko El Médano. Je známe  svojou vychýrenou plážou vhodnou na wind a kite surfing. Vďaka tunajšej mikroklíme tu takmer počas celého roka pofukuje svižný vetrík ideálny na plachtenie. Pravidelne sa tu konajú preteky svetového pohára windsurfingu a po celý rok sem lietajú športovci z celej Európy na športovú dovolenku. 

More...

Na pláži sa nám o show postarajú začínajúci kitesurferi a keď tam nebudú, tak ich zastúpia veteráni robiacich saltá na windsurfoch. Ak neodoláte atmosfére, na pláži je niekoľko kioskov kde si môžte prenajať wind a kite surfovú výstroj, prípadne objednať rýchlokurz. Trénovať vás možno bude Zac Efron alebo Pamela Anderson...

Atmosféru  bývalej rybárskej dedinky s námestíčkom a promenádou pri pláži si môžme vychutnať aj v jednej rybárskych reštaurácii alebo surferskom pube za tónov Boba Marleya a vône konopy. Zaujímavé sú aj obchodíky so suvenírmi či surferskou výstrojou, Pri splne mesiaca sa na vedlajšej pláži Playa la Tejita konajú Moonlight párty so zaujímavými dídžejmi a kapelami.

Kliknite tu, ak chcete zanechať komentár nižšie