Tenerife-najväčší z Kanárskych ostrovov

Tenerife je najväčší  zo siemych Kanárskych  ostrovov  nachádzajúcich sa v Atlantickom oceáne asi tristo kilometrov od Afriky-ktorej sú geografickou  súčasťou. Štátoprávne sú však teritóriom Španielskeho Kráľovstva. Kanárske ostrovy sú najjužnejšiu časťou ,  takže naša južná hranica neleží na Dunaji ale v Atlantiku...

More...

Tenerife

Tenerife  vyzerá rozdielne na južnej a severnej časti. Sever je zelený, plný bujnej tropickej vegetácie, kvetov, trávy, stromov, miestnej kultúry a domorodcov. Juh je suchší až vyprahnutý, porastený kaktusmi, nízkymi kríkmi a palmami, hodne zaľudnený sprvu bielymi, neskôr červenými Európanmi - turistami.

Čierny piesok

Keďže sa jedná o ostrov,  krásne pláže s čiernym vulkanickým pieskom sa rozkladajú všade bez ohľadu na svetovú stranu. Rozdiel medzi severnou a južnou časťou je spôsobený rozdielnou klímou - tá je spôsobená prevládajúcim vzdušným prúdením.Slnečná  južná časť  je mekkou  turizmu- rozkladajú sa tu celé hotelové a apartmánové mestá, golfové rezorty a jachtové prístavy, so všetkým čo k cestovnému ruchu patrí.

Karneval 

 Na východnej časti sa nachádza hlavné mesto Santa Cruz de Tenerife, ktoré sa každý rok koncom februára stane dejiskom  trojtýždňového karnevalu, ktorý je neopakovateľný a je pre miestnych absolútnou prioritou.V období mimo karnevalu je to pulzujúce južanské mesto plné kultúry, univerzít, bánk a ruchu.

Poľnohospodárstvo

Severná časť je husto obývaná miestnym obyvateľstvom a je tu rozvinuté poľnohospodárstvo. Banánové plantáže, avocadové a papayové sady, vinohrady, tabak, zemiaky, na export sa pestujú paradajky. Vďaka rozdielnej klíme je na severnej časti o 5-10 stupňov chladnejšie  a častejšie tu prší-čo vyhovuje vegetácii a poľnohospodárstvu.

Slnečné počasie

Naopak na južnej a západnej časti je 300 slnečných dní v roku,teplota zvyčajne neklesá pod 24stupňov ani v januári a prší tu 10 až 15 dní do roka vďaka čomu sa z juhu ostrovov stal turistický raj . Vrchol turistickej sezóny je tu dvakrát –zimný začína 23.decembra trvá až do konca marca, letný klasicky od júna do septembra. Ale ani medzi týmito špičkami neklesá obsadenosť ostrova pod 60% - hovoríme o celoročnej sezóne.

Nehnuteľnosti

Hodne  turistov na ostrove vlastní svoje apartmány kam chodia ako na chalupu,  posielajú   známych, rodinu, obchodných partnerov, mnoho Európanov tu dokonca trávi dôchodok –je tu zdraviu prospešná klíma a aj lacnejšie ako doma.  

Kliknite tu, ak chcete zanechať komentár nižšie